Drugošolci zmagali v preventivni akciji »ZA ČISTE ZOBE OB ZDRAVI PREHRANI«
Preventivna akcija »ZA ČISTE ZOBE OB ZDRAVI PREHRANI« je ena od oblik zdravstveno vzgojnega delovanje zobozdravstvene vzgoje, ki poteka pod okriljem Stomatološke sekcije Slovenskega zdravniškega društva. Namen akcije je, da osnovnošolcem neprisiljeno privzgojimo navado rednega in pravilnega čiščenja zob ter jih motiviramo za zdrav način prehranjevanja.
Kot vsako leto, so učenci naše šole tudi letos sodelovali v omenjeni akciji. Vanjo so bili vključeni učenci od 2. do 5. razreda. Potekala je tako, da nas je preventivna sestra iz Zdravstvenega doma Lenart večkrat tekom šolskega leta nenapovedano obiskala in ocenila čistočo zob. Hkrati nam je pokazala, kako si pravilno umivati zobe ter nas ozaveščala o zdravi prehrani.
V letošnjem šolskem letu so se najbolj izkazali učenci 2. razreda, za kar jim čestitamo. Za nagrado so prejeli majčko, zobno pasto in krtačko.

2016-06-2-r-zdravi_zobi3 2016-06-2-r-zdravi_zobi