Spoštovani,

na šoli in vrtcu opažamo, da nekateri starši kljub našemu obveščanju, še naprej ignorirajo naša prizadevanja po ohranjanju nemotenega pouka in varstva ter zdravja otrok vrtca, učencev in zaposlenih. Očitajo nam nošenje mask v skupnih prostorih in v učilnicah od 6. do 9. razreda. V izogib nadaljnih očitkov objavljam zadnjo okrožnico MIZŠ s pojasnilom o nošenju mask. Na šoli in vrtcu si bomo še naprej prizadevali spoštovati ukrepe, ki jih priporoča NIJZ. Že sedaj smo priča velikemu številu obolelih otrok v vrtcu, ki imajo prehladne in podobne zdravstvene težave.  Prihajajo hladnejši dnevi, ko nam zdravstveni delavci še napovedujejo prihod gripe in povečanega števila obolelih za COVID-19. Šola je z vsemi deležniki velik inkubator, kjer se virusi hitro širijo. Zato je skrb za zdravje vseh na šoli in vrtcu še toliko bolj pomembna.

Darko Škerget

ravnatelj