Namen projekta je sodelovanje, povezovanje in medsebojno učenje. Skupaj smo močnejši. Skupaj smo pametnejši. Skupaj smo bogatejši. V tem šolskem letu smo projekt posvetili mednarodnemu dnevu športa.

Projekt je sestavljen iz dveh delov. Prvi del predstavlja nacionalni likovni natečaj Rajka Slapernika. Lik. natečaj  smo v znak spoštovanja posvetili domačemu umetniku, priznanemu slikarju Rajku Slaperniku. Tematika lik. natečaja je vezana na določeno temo iz področij kulture, športa, izobraževanja, humanitarnih dejavnosti, domače in kulturne dediščine. V šolskem letu 2018/2019 bomo obeležili 31. maj- mednarodni dan športa. Tema nacionalnega likovnega natečaja Rajka Slapernika bo » UMETNOST V ŠPORTNEM DUHU«. K sodelovanju bomo povabili vse UNESCO- ve osnovne in srednje šole. Na izbrano temo lahko šole pošljejo likovna dela s področij risanja, slikanja ali grafike. Strokovna komisija bo izbrala v vsaki triadi Slapernikove nagrade, priznanja in dela, ki se bodo uvrstila na razstavo.

Drugi del projekta bo predstavljal UNESCO- v dan. Potekal bo konec meseca maja 2019 in bo del praznovanj ob občinskem prazniku. Dan bo posvečen športu, gibanju, zdravemu načinu življenju. Prvi del športnega dneva bodo potekale športne dejavnosti: pohod, športne igre…V drugem delu nas bodo obiskali znani športniki, ki bodo s svojim vzgledom mlade vzpodbudili k športnim dejavnostim in zdravemu načinu življenja.  Dan bomo zaključili s slavnostno otvoritvijo razstave nagrajencev lik. natečaja Rajka Slapernika v Razstavno protokolarnem prostoru Sv. Martina v Sv. Trojici. Na otvoritev bomo seveda povabili vse nagrajene mlade umetniki iz drugih šol. Razstava bo v naslednjih mesecih obiskala še druge UNESCO- ve šole.