V soboto, 13. 10. 2018, so na OŠ Benedikt izvedli  sobotno šolo za nadarjene učence v okviru Kataloga dopolnilnih dejavnosti za nadarjene učence.

Sobotne šole za nadarjene učence na OŠ Benedikt se je udeležilo 25 učencev iz OŠ Benedikt, OŠ Sv. Trojica, OŠ Sv. Ana, OŠ Cerkvenjak in OŠ Voličina. Učenci so se razporedili v 4 delavnice. V delavnici Od čebele do sveče, ki je bila tudi številčno najmočnejša, so učenci spoznali svet čebel in nastajanje čebeljega voska, iz katerega so nato sami izdelali sveče. V Filmski delavnici so se z ogledom filma po resničnih dogodkih Kraljev govor podali na angleški kraljevski dvor v čas vladanja kralja Jurija V, katerega pa je moral po njegovi smrti naslediti Bertie in premagati svojo govorno težavo. Učenci so tako spoznali, kako lahko z vztrajnostjo in pogumom premagaš še tako velike ovire. V Športni delavnici so se preizkusili v spretnostih v igrah z loparjem, v Kuharski delavnici pa so se spretno zavrteli po šolski kuhinji in za vse sodelujoče pripravili degustacijo zdrave topfit pice in božanske zdrave sladice.