V četrtek, 12.3.2015, smo se predstavnice, ki smo bile izvoljene na otroškem medobčinskem parlamentu v Lenartu, odpravile z mentoricami v Maribor, kjer je potekal regijski otroški parlament. Na začetku so nas lepo sprejeli in kar hitro smo se razdelili v barvne skupine. Vsaka skupina je debatirala na svojo temo, kjer smo imeli možnost izraziti svoja mnenja in stališča.

Foto utrinki

Video utrinki

Na koncu debate je sledila malica v skupnem prostoru, kjer smo se učenci med seboj lahko pobliže spoznali. Nato je sledilo glasovanje sedmih predstavnikov vsake skupine, ki so se na skupnem zasedanju potegovali za udeležbo na nacionalnem otroškem parlamentu v Ljubljani. Sama volilne pravice nisem imela, saj sem si mesto za Ljubljano pridobila že v Lenartu. Vsaka skupina je svoje ugotovitve pri debatiranju predstavila vsem navzočim, med katerimi je bil tudi župan občine Maribor. Tistih sedem učencev, ki smo jih izvolili po skupinah, so predstavljali in zagovarjali vsak svojo idejo na temo skupine. In čisto na koncu smo izvolili pet najboljših, ki so dobili to čast, da se odpravijo na zasedanje v Ljubljano, ki bo potekalo, 13. 4. 2015,v samem parlamentu Republike Slovenije. Z njimi pojdeva tudi midve z Majo Dretar iz osnovne šole Benedikt kot predstavnici lenarškega območja. Zelo se veselim prihajajočega dogodka in komaj čakam, da sedem na stol v tistem pravem parlamentu. Verjamem, da bo debata zelo vroča in upam, da se bo slišal naš glas. Saj veste, da na mladih svet stoji.

Veronika Kukovec