VČERAJ, DANES, JUTRI

Spominjamo se preteklih dni, doživljamo sedanjost,

razmišljamo o prihodnosti.

Vabimo vas k sodelovanju na že tradicionalnem Prešernovem natečaju. Sodelujete lahko z literarnimi prispevki, likovnimi izdelki, fotografijami ali video posnetkom.

Učenci od 1. do 5. razreda boste ustvarjali v šoli. Učenci od 6. do 9. razreda  boste prav tako ustvarjali v šoli ali doma (samo likovne izdelke). Likovne izdelke boste lahko ustvarili na likovni delavnici za Prešernov natečaj, ki bo v torek, 16. 12. 2014 od 15.30 do 17.30 v likovni učilnici pod mentorstvom učiteljice Metke A. Beber.

Tema letošnjega natečaja je VČERAJ, DANES, JUTRI.

Rok za oddajo prispevkov je četrtek, 15. 1. 2015. Literarne prispevke boste učenci od 1. do 5. razreda oddali svoji razredničarki, od 6. do 9. pa učiteljici Maji Gabor, likovne izdelke in fotografije pa oddate učiteljici  Metki Beber. Video posnetke pošljite na elektronski naslov metka.amon.beber@ostrojica.si.

NAVODILA ZA LIKOVNE IZDELKE, FOTOGRAFIJE IN VIDEO POSNETKE

Kot likovni motiv lahko uporabite :

• PODOBE IZ PRETEKLOSTI – likovni motivi naj prikazujejo življenje naših prednikov, podobe krajev iz preteklih let. Tehnika naj bo temu prilagojena npr. risba z ogljem, lavirana risba, črno-bela fotografija itd. Razmišljajte o tem, kako so bili ljudje v preteklosti oblečeni, kaj so delali, kako so izgledale stavbe, kako je potekal promet, s kakšnimi vozili so se ljudje vozili …
  • PODOBE SEDANJOSTI – likovni izdelki naj prikazujejo življenje danes. To so prizori iz šole ali doma. Uporabite lahko različne slikarske, risarske in grafične tehnike ali izdelate kiparski izdelek.
  • PODOBE NAŠE PRIHODNOST – z domišljijskimi motivi prikažite, kakšno bo naše življenje v prihodnosti, s kakšnimi vozili se bomo vozili, v kakšnih hišah bomo stanovali … Likovne tehnike naj bodo čim bolj ustvarjalne, lahko jih poljubno med seboj kombinirate. Izdelki naj bodo kreativni, pisani, obogateni z različnimi detajli.

NAVODILA ZA LITERARNE IZDELKE

Učenci boste lahko v svojih literarnih izdelkih razmišljali o preteklosti, sedanjosti in prihodnosti. Lahko boste napisali spis, pesem ali dramsko besedilo. Vsebina je prepuščena vam samim.

Najboljše izdelke bomo nagradili s Prešernovimi nagradami in priznanji. Razstavljeni bodo na Prešernovi razstavi ob slovenskem kulturnem prazniku v Razstavno-protokolarnem prostoru Sv. Martina.

Želimo vam prijetno ustvarjanje.