Spoštovani starši učencev 6. in 9. razreda!

Na šoli že potekajo priprave za izvedbo nacionalnega preverjanja znanja učencev 6. in 9. razreda.  Tako je v letošnjem letu novost, da bodo učenci omenjenih razredov preizkusili izvedbo NPZ v elektronski obliki. Republiški izpitni center (RIC)  pilotno izvedbo e- testiranja NPZ za učence 9. razreda načrtuje v ponedeljek, 22. 3. 2021 četrto in peto šoilsko uro, za učence 6. razreda v sredo, 24. 3. 2021 drugo in tretjo šolsko uro.  Testiranje e- nalog se bo izvedlo v računalniški učilnici skladno z navodili RIC-a. Učenci se bodo prijavili na spletno stran za učence npz.ric.si, kjer bodo vstopali z dobljenim uporabniškim imenom in gelsom.  Učenci bodo do e-nalog NPZ lahko dostopali, samo na dan pilotnega testiranja, tudi v popoldanskem času od 15.30 dalje.  Namen je preizkusiti ustreznost programa in e-testov.

Skladno z mnenjem MIZŠ in Državne komisije za nacionalno preverjanje znanja (DK NPZ), se bo NPZ za učence 6. in 9. razreda izvedlo v začetku meseca maja, na klasičen način, v šolskih prostorih in z natisnjenimi preizkusi znanja.

S spoštovanjem,

Darko Škerget