V Laškem je 26. in 27. oktobra 2017, potekala 4. konferenca učiteljev naravoslovnih predmetov z naslovom “Sprašujem, raziskujem in ustvarjam”, ki je v ospredje postavila učenje z raziskovanjem (IBL – Inquiry-Based Learning). Osrednje zanimanje konference je bil aktiven, na učenca osredotočen pouk, szvključevanjem raznolikih naravoslovnih dejavnosti učencev (posebej eksperimentalnega, praktičnega in terenskega dela).

Posebna pozornost je bila usmerjena v vzgojo in izobraževanje za trajnostni razvoj (VITR), motivacijo in odnosu do naravoslovja ter vključevanju umetnosti v naravoslovje (iz STEM (Science, technology, engineering, and mathematics) v STEAM (Science, technology, engineering, art and mathematics).

Naša učiteljica  mag. Nina Ličen, prof., je s suverenim nastopom pred strokovno javnostjo, odlično promovirala našo šolo. Kako na naši šoli poteka pouk pri naravoslovnih predmetih v povezavi z umetnostjo in uporabo IKT, si preberite v priloženih povezavah:

Umetnost_in_naravoslovje_VIDEOLECTURES_VSE,