indijski veleposlanik mala

Več fotografij …

V sredo, 3. 6. 2015, nas je obiskal veleposlanik Republike Indije v Ljubljani njegova ekscelenca gospod Sarvajit Chakravarti. Tako visoki obisk smo si prislužili s prvim mestom v likovnem natečaju Spoznajmo Indijo v okviru projekta Naša mala knjižnica. Gospoda veleposlanika je spremljala predstavnica revije Sodobnost, ravnatelj naše šole, župan Občine Sv. Trojica in prevajalka.

Na obisk smo se skrbno pripravljali. Pripravili smo razstavo o Indiji in kulturni program. Ob spremljavi harmonike smo zapeli slovenske narodne pesmi in zaplesali otroške ljudske plese. Gospod je bil zelo navdušen nad pesmijo o prijateljstvu. Ob prihodu smo gospoda pozdravili v slovenskem in hindujskem jeziku. Seveda pa smo želeli še čim več izvedeti o Indiji in tako smo postavili veliko vprašanj, na katera je gost z veseljem odgovoril. Pripovedoval nam je o Indiji, o delu veleposlanika in povedal, da se v Sloveniji dobro počuti.
Preživeli smo prijetno in poučno uro druženja z indijskim veleposlanikom.

Učenci 3. a-razreda z učiteljico Marijo Rojko