DSC00486 POP

V petek, 27. 9. 2013, je naša šola že četrtič sodelovala v mednarodnem projektu sajenja dreves Eno Tree Planting Day. S tem smo se pridružili tisočem učencev in stotinam šol po vsem svetu, ki vsako leto sodelujejo v finskem naravovarstvenem projektu ENO in sadijo drevesa kot simbol miru.
Letos smo z učenci  6. – 9. razreda posadili japonski javor, ki krasi zelenico ob vhodu 1. triade.

Letošnje sajenje je bilo posvečeno vsem borcem za mir, še prav posebej pa Nobelovim nagrajencem za mir od leta 2004 do 2012.
V počastitev 10. obletnice sajenja dreves miru, je bila tema tokratnega sajenja “Izobraževanje za mir”. Dandanes še zdaleč ne zadošča več, da se učimo le branja, pisanja in računanja. Izobrazba pomeni tudi, da kultiviramo svoje znanje, vzpostavimo medsebojno spoštovanje in toleranco do drugih in sveta, v katerem živimo, ter s tem pomagamo graditi pravičnejšo in mirnejšo družbo.
Dan sajenja drevesa je za našo šolo pomemben UNESCO dogodek. Zakaj?
•    Kot UNESCO šola skrbimo za varstvo in pozitiven odnos do okolja.
•    Vsa posajena drevesa so tudi simbol mednarodnega sodelovanja.
•    Ob vsakem dnevu sajenja dreves z učenci posadimo tudi misli strpnosti in miru.