Na svetovni dan knjige, 23. 4. 2018, se bodo po Sloveniji organizirale različne dejavnosti v okviru projekta Noč knjige, ki podpira in slavi knjigo in branje kot temeljne gradnike zdrave družbe, nagovarja vse generacije bralcev ter spodbuja dvig bralne kulture, pismenosti ter vrednot domišljije in znanja v družbi.
K projektu Noč knjige se je priključila tudi naša šola in vrtec, ki bo organizirala bralni večer z naslovom POPOTOVANJE IVANA CANKARJA. Učenci bodo potovali po postajah na poti Cankarjevega ustvarjanja in spoznali 4 različna dela in zgodbe slovenskih in tujih avtorjev.  Popotovanje bomo zaključili s šolsko gledališko predstavo, na katero bodo učenci vstopili s posebnim geslom, ki ga bodo kreirali na popotovanju skozi delavnice.

Dejavnosti ob Noči knjige bodo za šolarje potekale v petek, 20. 4. 2018, od 18. do 20. 30 ure po učilnicah šole.
Zaradi lažje organizacije bralnega večera bomo do petka, 13. 4. 2018, zbirali prijave preko prijavnic, ki ste jih dobili v šoli. Prijavite se lahko vsi, ki želite preživeti bogat in pester bralni večer.

Lepo vabljeni!