Noč knjige je vseslovenski projekt, ki v Sloveniji poteka že četrtič, naša šola pa se mu je tokrat drugič pridružila z bralnim večerom. Učenci so s knjigo, mehko blazino in s pričakovanji zvečer prišli v šolo, da se potopijo v svet zgodb in knjižnih junakov. Bralnega večera se je udeležilo 49 učencev od prvega do sedmega razreda.

Starejši učenci so se prelevili v različne vloge Pikija Jakoba in najmlajše popeljali skozi dogodivščine vsem znanega medvedka. Po krožnem bralnem maratonu so kreativno ustvarjali simbol medvedka. Učenke 4. in 5. razreda pa so prebirale najljubše zgodbe in ustvarile nadvse zmešano zgodbo z naslovom Signal za reševanje ovc, ki so jo lahko preberete na hodniku pred knjižnico. Preden smo šolo zapustili s prijetnimi vtisi in doživetji, smo se posladkali z rogljički in čokoladnim mlekom.
Bralni večer so otrokom pripravile: Simona Dreu, Marta Jemenšek, Estera Jurša, Lilijana Kurnik, Anka Leopold, Natalija Novak in Anica Šuster.

Foto utriki