Učenci 1. razreda so imeli naravoslovni dan na temo Bilo je nekoč.

Med starši, dedki in babicami so izvedli anketo, katere pravljice so pripovedovali in še pripovedujejo svojim otrokom ter vnukom. V literarnem družinskem kanonu je zmagala pravljica Rdeča kapica. Vprašali so jih tudi, katere igre so se igrali in najbolj pogosti odgovori so bili: skrivalnice, lovljenje, zemljo krast, pismo, med dvema ognjema, ali je kaj trden most, človek ne jezi se in rdeče češnje rada jem.

Učenci so spoznali delček tega, kako je bilo nekoč v šoli. V razred je prišla stroga učiteljica, ki je imela v rokah palico. Na vrsti sta bili materinščina in računstvo. Pisali pa so seveda na tablice. Spoznali so tudi, kakšne so bile kazni. Za malico so imeli kruh in jabolka.

Izdelali in igrali so igro mlin. Tudi s kartami so igrali razne igre, iz ločja pa so spletali stoleke. Igrali so se igri Ali je kaj trden most in rajali Rdeče češnje rada jem.

Prvošolcem je bil takšen dan všeč in spoznali so, da se nekatere stvari ponavljajo iz roda v rod.

Slike si lahko pogledaš tukaj