V petek, 6. 2. 2015, smo imeli učenci OŠ Sveta Trojica kulturni dan.

presernova proslava mala

Fotografije s Prešernove proslave si oglej tukaj…

Dan smo začeli s čajanko in bralnimi uricami po razredih. Vsak učenec je lahko pil svoj najljubši čaj in užival ob brani besedi učitelja ali sošolca. Po branju so si učenci izdelali kazalke za knjige. Po malici smo imeli v jedilnici izmenjavo knjig. Vsak učenec je lahko v šolo prinesel knjigo, ki jo je “prerasel” in jo podaril komu drugemu, sam pa si je izbral drugo knjigo. Ob 11.00  nas je razveselil s hudomušnim nastopom pisatelj, pesnik, novinar, prejavalec, g. Matjaž Pikalo. Z njim smo peli, se smejali in uživali ob njegovih vragolijah. Po nastopu pa je prišel na vrsto malce napet del – podelitev priznanj in nagrad za šolski Prešernov natečaj. Letos je bila tema natečaja: Včeraj, danes, jutri. Učenci so lahko sodelovali na likovnem, literarnem ali filmskem področju. Komisija ni imela lahkega dela ob ocenjevanju izdelkov. Tako je iz vsakega razreda nagradila enega učenca, nekaj učencem pa je podelila priznanja.

Tako so dobili na likovnem področju nagrade:

Sanja Perko iz 1. razreda

Klara Embreuš iz 2. razreda

Maks Makuc iz 3. razreda

Lara Žitnik iz 4. razreda

Luka Žan Tekavec iz 5. razreda

Andrej Lešnik iz 6. razreda

Kim Juršnik iz 7. razreda

Peter Markoli iz 8. razreda

Ana Harl iz 9. razreda

Na literarnem področju so dobili nagrade:

Tamara Mlakar iz 2. razreda za zgodbico Včeraj, danes, jutri

Mojca Ploj iz 3. razreda za zgodbico Tako je smučal moj dedi Alojz in pesem S smučmi domov

Lovro Markoli iz 4. razreda za svojo pesem Preteklost, sedanjost, prihodnost,

Klara Kmetič iz 5. razreda za zgodbo Potovanje v preteklost – Starodavni Rim,

Bine Družovec, učenec 6. razreda za pesem Kam beži ta čas,

Rok Kralj Kuri iz 8. razreda za pesem Prihodnost je temačna stvar,

Peter Markoli iz 8. razreda za svojo pesem Iluzija prihodnosti

in Medeja Golob iz 9. razreda za zgodbo Zdravica mojemu razredu.

Vse nagrajene izdelke si boste lahko ogledali na razstavi v Protokolarno-razstavnem centru v Sv. Trojici.

V nedeljo je Prešernov dan. Kot vsako leto doslej vas tudi letos čaka veliko kulturnih hramov, ki bodo odprli svoja vrata vsem obiskovalcem. Morda pa letos katerega obiščete z družino ali prijatelji.

Marta Jemenšek in Maja Gabor