Letošnji Ekokviz, ki je potekal 27. januarja je bil drugačen kot doslej.  Učenci so tekmovali od doma in individualno, namesto po ekipah. Tekmovali so v treh starostnih kategorijah, vsaka s svojo temo (6. razred: hrana, 7. razred: ogljični odtis/krožno gospodarstvo, 8. razred: energija). Na šolskem tekmovanju je sodelovalo 1240 učencev iz 119 osnovnih šol iz vse Slovenije, ki so odgovarjali na 30 vprašanj iz razpisanih treh vsebin. Iz naše šole je tekmovalo 12 učencev, 9 pa se jih je uvrstilo naprej na državno tekmovanje, ki bo 4. marca. Tako na ta dan ne pozabite držati pesti Evi, Nely in Ani iz 6. razreda, Ajdi, Taji in Neji iz 7. razreda ter Neji, Matevžu in Tadeju iz 8. razreda. Mi jim vsekakor bomo!