OBISKALI SMO ČEBELARJA

V sredo, 4.6.2014, smo četrtošolci in petošolci obiskali čebelarja Vogrinčiča v Močni.

Tam smo se razdelili v tri skupine. Prva skupina si je nadela čebelarske kape in rokavice ter odšla v čebelnjak. Gospod Vogrinčič nam je povedal veliko, veliko o čebelah in matici.

Učenci druge skupine so okušali med, in sicer cvetličnega, akacijevega, kostanjevega , med s čokolado in med s cimetom. Dobili smo tudi medenjake in medeno pecivo. Nato nam je gospa razdelila listke in pisala. Na njih smo zapisali imena medenih rastlin, ki smo jih poiskali v okolici.

Najzanimivejše delo pa je bilo v tretji skupini, kjer smo si učenci izdelali tri svečke iz voska. Na kos lesa smo slikali panjske končnice.

Ob zaključku smo se lahko še igrali, da smo si krajšali čas, medtem ko smo čakali avtobus.

Dan je bil  lep in povedati moram, da sem se veliko naučila o čebelarstvu.

Kaja Fras, 5.a