Spoštovani!

Seznanjam vas, da je Vlada Republike Slovenije na seji 5. 11. 2021 sprejela Odlok o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo COVID-19. Odlok začne veljati 8. novembra 2021. Iz odloka sledi, da od 15. 11. 2021 dalje vsi učenci osnovne šole opravijo testiranje s testi HAG za samotestiranje v prostorih šole, razen če izpolnjujejo pogoje prebolevnosti ali cepljenja. Testiranje se opravi pod nadzorom strokovnega delavca trikrat tedensko v ponedeljek, sredo in petek.

Učencu pripada 15 testov HAG za samotestiranje na mesec. Test prinesejo s seboj v šolo.

Testi se tako kot do sedaj in pod enakimi pogoji dobijo v lekarni.

V primeru pozitivnega rezultata s testom HAG za samotestiranje se učenca napoti v izoliran kabinet ter obvestimo starše. Starši učenca odpeljejo domov in obvestijo izbranega zdravnika o pozitivnem testu. O pozitivnem rezultatu testa še obvestijo šolo na šolski email o-st.mb@guest.arnes.si oziroma razrednika.

Darko Škerget

ravnatelj