V zadnjem novembrskem vikendu smo na podružnični šoli Lokavec, ki spada pod OŠ Sveta Ana izurili nove vrstniške mediatorje in okrepili šolsko ekipo mediatorjev. V sodelovanju z OŠ Sveta Ana, OŠ Cerkvenjak – Sv. Andraž in OŠ Jožeta Hudalesa Jurovski Dol smo v 3 dnevnem izobraževanju usposobili 26 novih vrstniških mediatorjev.  Učenci so pridobili znanja s področja čustev, komunikacije, konfliktov in pridobili veščine za vodenje procesa vrstniške mediacije. Največje bogastvo pa  so številna nova prijateljstva, zabavno druženje, nova spoznanja in spomini prežeti s številnimi čustvi.

Nove mediatorke na naši šoli so: Karla Kramberger in Eli Korošec iz 6. razreda, Lana Levičnik, Manca Zorko, Gabrijela Perko, Naia Kozjak in Ana Emeršič iz 7. razreda.

Čestitam mediatorkam in jim želim uspešno izvedene mediacije.

Mentorica: Natalija Novak