Učenci 7. razreda so sodelovali v Unesco- vem projektu Kam z odpadnim materialom v organizaciji OŠ Franca Rozmana Staneta iz Ljubljane. Najprej smo zbrali ves odpadni material, ki smo ga našli doma in v šoli. Pri zbiranju so nam pomagali  tudi učitelji. Zbrali smo: gumbe, star papir, kose blaga, stare žoge iz naše telovadnice, koščke žice, žagovino iz tehnične delavnice…Pri kiparstvu smo se učili o mantažnih kipih, narejenih iz različnih materialov. Zato smo se skupaj odločili, da bomo izdelali kipe  in uporabili material, ki smo ga nabrali.

Izdelali smo:

ZMAJA : Klara Markoli, Naja Kozjak, Ana Emeršič

Osnova kipa je iz žice in starega papirja. Koža je oblikovana iz žagovine in oblancev. Za krila smo uporabili ostanke blaga.

MOČERADA – Teja Potočnik

Močerad je sestavljen iz starega papirja. Oblečen je v koščke blaga in polepšan z rumenimi gumbi.

TJULNA – Lana Levičnik

Tjulen je sestavljen iz papirja. Kožuh je iz vate, repek iz odpadne folije, plavutke pa iz belih zamaškov.

ZAJČKA – Gabriela Perko, Ela Lešnik, Manca Zorko

Zajček je oblikovan iz papirja. Kožuh je iz koščkov blaga, smrček iz gumba, ušesa iz kartona.

NOGOMET IN MI – Filip Bauman, Joselito Zorčič, Nino Simonič

Naši fantje so pri učitelju telovadbe dobili stare preluknjane žoge, druga učiteljica jim je prinesla stare čeveljce od svojega otroka, hišnik jim je dal kos deske. Žoge so razrezali, oblikovali eno žogo in jo oblepili s kosi žog. Skupaj s čevlji in desko so vse sestavili v zanimivo kompozicijo.

LEVA – Hana Kraner

Levček je izdelan iz starega papirja. Oblepljen je s starimi gumbi. Griva in rep sta izdelana iz koščkov blaga.

PTICO – Nuša Kirbiš

Ptica je izdelana iz žice, papirja, mavca, gumbov in vrteksa.

Vse montažne plastike smo razstavili na razstavi LIKOVNI UTRINKI v avli Jožeta Hudalesa v Lenartu.

Mentorica: Metka Beber UNESCO koordinatorica