Vsako leto 22. aprila praznujemo svetovni dan Zemlje. Tega dne leta 1970 so se v San Franciscu v ZDA, zbrali ljubitelji Zemlje in razglasili svetovni dan Zemlje. Od takrat Dan Zemlje obeležujemo v več kot 192 državah, s pomočjo koordinacije globalne mreže Dneva Zemlje. Pomembno je, da se vsako leto spomnimo, da izkoriščanje in onesnaževanje škoduje celemu planetu, vodi, prsti, vsem rastlinam in živalim ter našemu preživetju. Ozaveščati se moramo o podnebnih spremembah, o izgubi biotske raznovrstnosti in drugih vprašanjih o okolju, obenem pa spodbujati k ukrepom za trajnostni razvoj in varovanje naravnih virov. Prepoznati moramo, da so otroci tisti, ki bodo ponesli boljšo prihodnost našega planeta v akcijo. A, le, če jih mi naučimo.

Starejše, a vseeno mlade generacije so danes ozaveščale mlajše generacije s posebno poslanico po razredih, kaj lahko kot posamezniki storimo. Da smo lahko odgovorni potrošniki, da porabimo le toliko kot potrebujemo, da smo lahko odgovorni domači ekologi, da ohranjamo svoje okolje, da lahko gojimo naravno hrano in ohranjamo tako naše zdravje, kot zdravje našega planeta. Predvsem pa, da moramo zreti s hvaležnostjo na ta dan in na našo Zemljo, da se moramo zavedati, da je naša draga modra kroglica v resnici edinstvena v vesolju, nekaj čisto posebnega. Nič ni bolj čarobnega od tega, da preprosto obstajamo na planetu, za katerega smo narejeni in ki je najbolj primeren za nas. Čeprav praznujemo le 22. aprila, pa ob teh čudovitih lepotah in skrivnostih našega planeta ne smemo pozabiti, da je prav vsak dan v resnici Zemljin dan. Ta nam je podarjen, da ga zajamemo s polno žlico in preživimo kar najlepše, a tako, da s tem naši gostiteljici Zemlji ne škodujemo! Vsak dan se zavedajmo tega darila, ki ga imamo. Da pa ne bo to le en dan v morju neštetih, so učenci dobili tudi sliko pomanjšane Zemlje in navdihujočo misel, ki jih lahko vsak trenutek poveže in spomni na naš čudovit dom.

Mentorica Nina Ličen Goričan