Ozaveščanje prepoznavanja nasilja med vrstniki in v odnosih z drugimi je ena izmed pomembnih nalog družbe in hkrati tudi šole. V skrbi za razvijanje spoštljivih odnosov  in opolnomočenje učencev  v konfliktnih ali nasilnih situacijah smo v torek, 24. 9. 2019, izvedli preventivni dan z naslovom STOP NASILJU. Učenci 1.  in 2. razreda so preko pravljice in socialnih iger spoznavali ustrezna in neustrezna vedenja do drugih, iskali svoje notranje zaklade in moči, s katerimi krepijo pogum in samozavest. V 3. in 4. razredu so učenci raziskovali razliko med konfliktom in vrstniškim nasiljem. V zgoraj omenjenih razredih je dan popestrila tudi delavnica Pravljica o nenasilju v izvedbi Društva za boljši svet. Učenci od 5. do 9. razreda so si ogledali gledališko predstavo »Kje si, kaj delaš, kdaj prideš?« v izvedbi mladinske gledališke skupine AVIS, nato pa delo nadaljevali v delavnicah društva SOS telefon. Učenci so se seznanjali z oblikami nasilja v odnosu fant – punca ter v drugih odnosih hkrati pa ozaveščali pomen spoštljivosti in strpnosti do drugih. Dan smo zaključili s športnimi medgeneracijskimi igrami, s čimer smo želeli poudariti povezanost, prijateljstvo ter sodelovanje med učenci na šoli.