V sredo, 27. 3. 2013, smo v okviru kulturnega dneva zaključili šolski UNESCO pilotski projekt Praznični mozaik: velika noč. Ta dan so se učenci od 1. do 5. razreda udeležili velikonočnih delavnic v Muzeju narodne osvoboditve v Mariboru, učenci od 6. do 9. razreda pa so ustvarjali v delavnicah na šoli.

IMG 1007R

Pripravili smo več zanimivih delavnic na temo velike noči:

– Kuhinja naših babic (vodje: Društvo kmečkih žena, M. Kšela)

– Velika noč nekoč in danes (vodji: M. Gabor, M. Razboršek)

– Tradicionalen slovenski ornament (vodja: M. Amon Beber)

– Naravna eksperimentalnica (vodji: N. Ličen Goričan, P. Grgan)

– Easter Around the World (vodja: M. Lep)

– Izdelava košaric za pirhe (vodja: M. Zemljič)

Delo v delavnicah je potekalo v prijetnem in vedrem predprazničnem vzdušju, o čemer pričajo tudi fotografije. Ogledate si jih lahko tukaj.

Izdelke, ki so nastali v delavnicah, smo v petek, 29. 3. 2013, predstavili na mariborski Eko tržnici in v Razstavno-protokolarnem centru Svetega Martina (tj. v samostanski kleti) v Sveti Trojici, kjer so si jih obiskovalci z zanimanjem ogledali, o naši ustvarjalnosti pa je poročal tudi RTV Maribor. Razstavo izdelkov je pripravila učiteljica likovnega pouka Metka Amon Beber.