V torek, 12. 2. 2019, smo učenci 1. razreda  v šolo povabili naše babice in dedke. V velikem številu so se odzvali našemu vabilu in jim najprej zaplesali in zapeli dve rajalni igri: “Ali je kruh že pečen?” in Bela, bela lilija!” Tako smo stare starše popeljali v  njihovo preteklost in brez zadržkov so nam pripovedovali o njihovih dogodivščinah v šoli, na poti domov, o delu doma in o kaznih, ki so jih bili deležni ob neposlušnosti. Ugotovili pa so, da so se kljub delu in kakšni po “ta zadnji” imeli lepo in zabavno. Pri svojih vnukih pogrešajo najbolj to, da se premalo družijo in se ne igrajo zunaj.

Po malici pa smo se skupaj odpravili v Cerkvenjak h g. Feliksu Rajhu, v njegovo zbirko starin, zelišč in kristalov. Povedal nam je veliko o predmetih, kako so jih včasih uporabljali naši predniki. Ogledali smo si veliko zanimivosti: od hladilnika, pralnega stroja, gramofona brez elektrike, do pušk, čelad, pribora iz 1. in 2. svetovne vojne, pa vse do postelje, nočne posodice in vozičkov za otroke… V muzeju je ohranjena je tudi trgovina, v katero so v preteklosti hodili domačini na nakup sladkorja, moke, kave, petroleja, blaga, … Nato smo šli še v kletne prostore, kjer smo se okrepčali s čajem ali domačim sokom ter piškoti in si ogledali  kristale in zelišča.

Hvala vsem, ki ste se odzvali vabilu in nam pričarali poseben dan.

Razredničarka in vzgojiteljica