Na hodniku 1. triade imamo bralni kotiček, v katerem učencem ponujamo književne novosti in pomembne obletnice književnikov, ilustratorjev, osebnosti in seveda praznikov. Letos je obletnica prve slovenske slikanice, ki je izšla leta 1917. Levstikovega Martina Krpana je Hinko Smrekar prvič dopolnil s črno-belimi ilustracijami, ki so prava mala umetnost. Od takrat dalje  je vedno več zgodbic, pripovedi in pravljic ilustriranih. Danes si otroških zgodbic več ne znamo predstavljati brez barvnih ilustracij. Otroci ob njih uživajo, se preselijo v fantazijski svet in se poistovetijo z narisanimi junaki.

Ob razstavi je otroke čakala tudi nagradna igra – sami so se preizkušali v vlogi ilustratorja. Prebrali so odlomek zgodbice in po opisu poskušali čim bolje narisati opisano. Najizvirnejše ilustracije smo tudi nagradili.

Zapisala: Marta Jemenšek