Parlamentraci otroškega parlamenta Eva Babič, Veronika Kukovec ter Žiga Slekovec so se v torek, 3. 3. 2015, udeležili medobčinskega otroškega parlamenta v Lenartu in se odlično odrezali. Veronika bo skupaj z Majo Dretar iz OŠ Benedikt imela priložnost sodelovati na nacionalnem otroškem parlamentu v Ljubljani, ki bo 13. 4. 2015 v državnem zboru Republike Slovenije, v Mariboru na regijskem zasedanju pa se jima bo še pridružila Mojca Simonič iz OŠ Sv. Ana.

Veroniki iskreno čestitamo in ji želimo uspešno parlamentiranje v Ljubljani.

V duhu razpravljanja, podajanja mnenj , strinjanja in nestrinjanja je tekla tudi letošnja debata o poklicni izbiri, trgu dela in možnostih zaposlovanja. Debato so obogatili tudi gostje g. Mitja Divjak – samostojni podjetnik na področju računalništva, ga. Mojca Letnik – direktorica podjetja Saubermacher ter Jasna Lipovž – svetovalna delavka iz OŠ Cerkvenjak-Sv. Andraž. Zasedanje so budno spremljali tudi ravnatelji šol, župani. predstavniki policijske postaje in zdravstvenega doma ter predsednik društva LAS Ovtar Lenart.

Zahvala tudi Medeji Golob za pomoč pri izvedbi zasedanja ter fotografiranje.

Mentorica: Natalija Novak