V sredo, 23. 3. 2022, so imeli učenci 6.–9. razreda kulturni dan, kjer so spoznali osnove kamišibaja. Našo šolo sta obiskali dve odlični kamišibajkarici, ki sta nam v prvih dveh urah predstavili nekaj svojih kamišibajev. Tekom predstav sta učencem podajali tudi usmeritve za izdelavo lastnih kamišibajev.

Učenci so nato polni idej odhiteli v matične učilnice in so v naslednjih dveh šolskih urah po skupinah ustvarjali svoje kamišibaje.

Sledil je zaključni skupni del v telovadnici, kjer so učenci ostalim skupinam predstavili svoje kamišibaje. Prav vsi so se pri svojem delu zelo potrudili in nastali so res prekrasni izdelki. Tudi naši gostji sta jih iskreno pohvalili.

Sedaj iščemo priložnosti, da bi svoje kamišibaje lahko predstavili tudi učencem iz prve in druge triade.

Vesna Törnar, organizatorica KD