V petek, 27. 2. 2023, smo na naši šoli obeležili mednarodni dan spomina na žrtve holokavsta. Spomin smo obeležili v obliki kulturnega dne za učence od 6. – 9. razreda. V okviru dneva smo pripravili različne aktivnosti. Začeli smo z mini simpozijem na temo Judje na Slovenskem. Učenci 9. razreda, Ajda Ploj, Jan Emeršič in Urban Kraner so pripravili referate na temo Judje na Slovenskem. Kot gost se nam je pridružil dr. Marjan Toš, strokovnjak za izbrano temo in nekdanji direktor Sinagoge Maribor. V nadaljevanju smo izvedli delavnice na temo človekovih pravic. Ogledali pa smo si tudi film, Preko meje. Na temo življenje otrok v času holokavsta smo s pomočjo šolske knjižnice in matične knjižnice Lenart, pripravili izbor literarnih del in jih razstavili v šolskih prostorih.

Kulturni dan, 27. januar 2023