Zadnji dan pred krompirjevimi počitnicami so se učenci od 1. do 5. razreda imeli priložnost srečati z ljudmi, ki so v naših očeh občudovanja vredni in nam vlivajo optimizem in veliko mero poguma, da se v življenju lahko soočimo z marsičem. V gosteh smo imeli ponovno znance iz Društva paraplegikov Podravlja, ki so otrokom predstavili življenje na vozičku ter jim omogočili izkušnje iz njihovega zornega kota.

Tako so učenci spoznali življenje parapleginje Brarbare Slaček, ki je odlična potapljačica, predvsem pa oseba, ki s svojim možem, ki je ravno tako na vozičku, živi podobno življenje kot vsi ostali, le da namesto nog uporablja “bicikl” (tako invalidi poimenujejo svoj voziček). Srečali so se tudi s paraolipijcem Francom Pintarjem – Ančotom, ki jim je razložil,kako potekajo paraolipijske igre ter jim v roke zaupal svojo puško. Kako težko, ali lahko je iz vozička metati na koš sta predstavila David in Franci, ki v prostem času zelo rada odhitita na košarkaško igrišče. Rezbar je otroke očaral s svojimi rezbarskimi izdelki ter poezijo in prijazno besedo. Učenci so v roke, pa ne samo v roke, ampak tudi v usta, prijeli čopič in ustvarjali na platnu, ki jim ga je pripravil g. Miran in jim pripovedoval zgodbo, kako je v slikanju našel način izražanja in svoje zadovoljstvo.

Učenci so bili polni vtisov in novih izkušenj ter verjamem, da bodo o tem govorili še nekaj časa.

Pripravila: Natalija Novak