V petek, 16.12.2016 je v Cankarjevem domu v Ljubljani potekalo 17. srečanje UNESCO ASP mreže Slovenije. Srečanje je bilo del nacionalnega projekta 10.december- DAN ČLOVEKOVIH PRAVIC. Srečanje je pripravila OŠ Ledina Ljubljana. Udeležilo se ga je skoraj 90 UNESCO šol iz vse Slovenije.

Našo šola sta odlično zastopali Danaja Brumen in Anja Jager iz 9.a, spremljala pa sem ju Metka Beber. Najprej smo si ogledali zaimivo predstavo Akord za akordom, preko katere smo se dotaknili vrednot, ki so v svetu vse prevečkrat pozabljene.

Po pozdravu nac. koordinatorja UNESCO ASP mreže Slovenije g. Bogataja in častnega gosta, dr. Štrajna, je potekalo delo po delavnicah. Mi smo se udeležili Akademske delavnice v organizaciji Likovne gimnazije Nova Gorica. Skupaj z OŠ Idrija smo izdelali plakate s katerimi smo prikazali kršenje človekovih pravic.

Metka Beber