To leto se spoznavamo z drugačnimi načini dela, med takšno pa spada tudi priprava na šolska in državna tekmovanja ter njihova udeležba. Tekom šolskega leta so se spreminjali tako datumi kot načini pisanja tekmovanj. Tekmovanje iz znanja biologije za Proteusovo priznanje smo pisali marca, ko smo se vrnili v šolo, letošnja tema pa so bile glive. Pri tekmovanje Ekošole – Ekokviz, pa se vedno trudimo spodbuditi učenčevo radovednost glede okolja, ki nas obdaja. Letos ni bilo klasičnega ekipnega tekmovanja, kjer so se učenci izmed 6., 7. in 8. razreda poljubno razporedili v trojke, ampak je vsak prijavljen učenec pisal sam zase.  Učno gradivo je obsegalo tri sklope  – Hrana in mi (6.r ), Ogljični odtis/Krožno gospodarstvo (7.r) in Energija (8.r). Tekmovanje je potekalo tako na šolskem kot na državnem nivoju le preko spletnega mesta Ekokviza. Naši učenci so se odlično odrezali, saj sta na državnem tekmovanju Tadej Erman iz 8. razreda in Nely Vogrin iz 6. razreda prejela bronasto priznanje, Eva Embreuš in Ana Gungl, obe iz 6. razreda, pa srebrno priznanje. Vsem štirim izrekamo ponos in čestitke ob doseženih rezultatih!