V nedeljo, 9. aprila se je pohoda na Zavrh udeležilo kar 160 pohodnikov iz celotne Pomurske regije. Organizator pohoda je bilo PD Lenart. Pot nas je vodila mimo Račjega gaja ob Globovnici vse do Radehovškega jezera. Nato smo prečkali avtocesto in se med polji in travniki bližali našemu cilju. Vodnica pohoda je želela, da se izognemo asfaltni cesti, zato smo zavili v bližnji gozd in se po njem vzpeli na Završki grič. Na Zavrhu smo se okrepčali s sokom in sadjem, se povzpeli na Završki stolp in si žigosali planinske dnevnike. Prav tako so šole in društva prejela zahvale za udeležbo na pohodu. Nekatere planince je avtobus pričakal kar na Zavrhu, mi pa smo se pogumno podali na pot domov po krajši poti do Polene v Lenartu. Tako smo prehodili blizu 12 km poti, kar pa ni malo. Prijetno utrujeni smo se poslovili in si zaželeli še lep preostanek nedelje.

Utrinki s pohoda… https://mojalbum.com/pdlenart/srecanje-otrok-mdo-mo-pomurja-apr-2017/foto/23637507#!23637542

Mentorica planinskega krožka: Marta Jemenšek