V soboto, 13. 4. 2013, smo se mladi planinci podali na pohod na Žavcarjev vrh.

pomanjsana Zavcarjev vrh

Slike si oglej tukaj…

Izbrali smo krajšo pot  po cesti, saj nas je ob poti spremljal sneg, ki ga je bilo dovolj za zadnje letošnje kepanje. Tako mladim  ni bilo dolgčas, spremljevalci pa smo budno spremljali vsak korak in skok v sneg. Po dobri uri hoje smo prispeli na kočo, kjer nas je PD Matica pogostilo s toplim čajem in jabolkom, največje darilo pa je bilo toplo sonce, ki je posijalo izza oblakov. Sledile so družabne igre. Sodelovali so otroci iz različnih šol in društev, saj se nas je na vrhu nabralo okrog 250 pohodnikov. Zmagovalci so  po vsaki igri dobili rdeče majčke PD Matica. Tudi naši planinci so bili uspešni. Po končanih igrah smo se odpravili nazaj do avtobusa in se veseli vrnili nazaj v Sveto Trojico.

Hvala učiteljici Anki Leopold  in vodnici PD Hakl ga. Idi za spremstvo in pomoč pri izvedbi pohoda.

Mentorica planinskega krožka: Marta Jemenšek