egg_049

Letošnja tema ekošole je REVŠČINA PO SVETU IN PRI NAS. Tudi na naši šoli razmišljamo o revščini, iščemo ideje, kako omejiti revščino po svetu in žal ugotavljamo, da so tudi v domačem okolju družine v stiski, kako preživeti.
V petek, 26. 2. 2010, smo imeli na naši šoli priložnost spoznati pristnega afričana Egga, ki prihaja iz Liberije in trenutno biva s svojo ženo v Lenartu.

Srečanje je bilo zelo prisrčno in sproščeno, saj je Egg odprt, komunikativen in prijeten fant. Predstavil nam je Afriko iz svetle plati (parki, plaže, hoteli …) in temne plati (pomanjkanje vode in hrane, zdravil, bolezni, vojne, …). Hotel nam je povedati, da v Afriki živijo prav tako ljudje, ki niso nič manj vredni kot mi, Evropejci. Otroci hodijo v šole, se učijo, študirajo, poslušajo glasbo, imajo družino, se družijo, itd. Učenci so imeli zanj veliko vprašanj in Egg je na njih brez sramu ali zadržkov odgovarjal. Na koncu nas je naučil še afriško pesem in nam pustil svoj naslov, da mu lahko pišemo.

O podrobnostih pa kar povprašajte naše učence, saj vam bodo gotovo znali povedat kaj več o Afriki!

Mentorici ekošole:

Marta Jemenšek