Učenci naše šole so 25. in 26.1.2019 sodelovali na UNESCO- vem projektu Kralj Matjaž pod goro Peco. Iz snega smo gradili gradove kralja Matjaža. Naši arhitekti: Maks Makuc, Benjamin Jager, Dominik Fras in Luka Žan Tekavec, so v kategoriji osnovnih in srednjih šol osvojili 1. nagrado.

Na koroško smo prispeli že v petek, 25.1.2019. Sprejeli so nas prijazni domačini. Ogledali smo si etnološki in olimpijski muzej. V večernih urah smo za naš grad  pripravili gradbeni načrt. V soboto, 26.1.2019 smo se zjutraj, opremljeni z orodjem in polni idej, odpravili na prizorišče gradov kralja Matjaža. Moči smo združili z OŠ bratov Polančičev in Srednjo ekonomsko šolo in gimnazijo Maribor. Izdelali smo grad, ki je imel 3 stolpe, tako kot jih ima samostan v Sv. Trojici, dodali smo še most in obzidje. Kljub velikemu mrazu, nas ni zeblo, saj smo žagali sneg, nosili snežne kocke…Naš trud je bil poplačan, ko je kralj Matjaž razglasil 1. mesto v kategoriji osnovnih in srednjih šol. Zahvalili smo se zelo gostoljubnim domačinom in se ponosni odpravili proti domu. Zagotovo bomo še kdaj prišli.

Metka Beber