Učenke naše šole so se v četrtek 9. novembra 2023 udeležile projekta Veselje do znanosti, ki ga je organizirala Gimnazija Celje Center preko Unesco šole.

V prvem uvodnem delu smo prisluhnili predavanju prof. dr. Andreje Gomboc, ki je redna profesorica na Fakulteti za naravoslovje, Univerze v Novi Gorici in znanstvena svetnica v Centru za astrofiziko in kozmologijo. Predavala  je o nastanku in življenju zvezd, o črnih luknjah in izbruhih sevanja gama ter drugih pojavih v vesolju.

V drugem delu pa smo prisostvovali različnim eksperimentalnim delavnicam in odkrivali čarobnost in uporabnost naravoslovnih znanosti. Hana K., Lana L. in Teja P. iz 8. razreda so tako raziskovale  zvočnost  boom palic, se spoznavale z metodo edurlap in impro ligo ter načrtovale težišča različnih predmetov.

Preživeli smo z znanostjo navdihnjen dan in se ob tem preko praktičnega dela naučili veliko novega.

Nina Ličen Goričan