Vseslovenski projekt Teden umetnosti v šoli in vrtcu se odvija v okviru UNESCO- vega svetovnega tedna umetnosti po vsem svetu. Teden umetnosti je organiziran v sodelovanju z Ministrstvom za vzgojo in izobraževanje in Ministrstvom za kulturo ter poteka pod častnim pokroviteljstvom Slovenske nacionalne komisije za UNESCO.

Teden umetnosti spodbuja razvoj in integracijo umetnosti v izobraževanje. Vsako leto je projekt osmišljen z neko temo, s katero želimo izpostaviti aktualna vprašanja, povezana z umetnostjo v izobraževanju. V letošnjem letu je projekt podnaslovljen Srečanje umetnika in znanstvenika. Ta podnaslov nas je vzpodbudil k raziskovanju pogleda na svet, kjer se umetnost prepleta z znanostjo.

Zato smo se na OŠ Sveta Trojica posvetili raziskovanju narave pri naravoslovju, pri likovni umetnosti pa smo pripravili vrsto zanimivih izdelkov. Učenci 7. razreda so pod mentorstvom Nine Ličen Goričan in Metke Beber raziskovali biotsko raznovrstnost mokrišča. S tem smo želeli opozoriti na pomembnost mokrišč, ki pozitivno vplivajo na podnebne spremembe.

Manca Zorko, 7.a                          Gabriela Perko, 7.a                      Hana Kraner, 7. a                           Ana Emeršič, 7. a

Lana Levičnik, 7. a                Nuša Kirbiš, 7. a                      Teja Potočnik, 7. a

Risbe naših petošolcev vam pričarajo čudoviti svet morja.  Kar se da natančno so mladi umetniki poskušali narisati živali, rastline, okolje…

Erik Nedelko, 5. a                           Filip Pavlič, 5. a                              Jaka Lešnik, 5. a

Sara Gungl, 5. a                                              Tal Lipič, 5. a                                        Tian Sagadin, 5. a

Lara Kovač, 5. a                                       Nejc Kvas, 5. a                   Žan Mlakar, 5. a

Svoje izdelke smo razstavili v avli Jožeta Hudalesa v Lenartu na razstavi LIKOVNI UTRINKI. Na tej razstavi si lahko ogledate še veliko zanimivih izdelkov s katerimi smo sodelovali na različnih UNESCO projektih. Otvoritev je bila 14. 6. 2023. Prisotne so pozdravili ravnatelj OŠ Sv. Trojica, g. Darko Škerget in višja svetovalka za kulturo z občine Lenart ga. Darja Ornik ter Metka Beber UNESCO koordinatorica naše šole.

Teden umetnosti nas vabi k predstavitvi vseh področij umetnosti. Zato smo si lahko na otvoritvi ogledali čudovite glasbene, plesne in literarne točke.

Razstava bo na ogled še do avgusta. Vljudno vabljeni, da si jo ogledate.

Metka Beber UNESCO koordinatorica OŠ in vrtca Sveta Trojica