Učenci naše šole so se udeležili UNESCO- vega projekta Ko bi jaz vedela! Doživljanje ljudskega izročila nekoč in danes v organizaciji Srednje ekonomske šole in gimnazije Maribor.

Družili smo se z učenci drugih šol, gosti iz Nemčije, s starostniki in drugimi zunanjimi posamezniki, skupinami in društvi, ki se ljubiteljsko ali pa strokovno ukvarjajo z različnimi oblikami ljudskega izročila. Skupaj smo raziskovali ljudsko izročilo, prepevali ljudske pesmi, sodelovali v različnih zanimivih delavnicah… Izbrali smo si Lectarsko delavnico. Naučili smo se poslikati lectovo srce. Bilo je zelo zanimivo.

Kulturni program je bil sestavljen iz nastopov sodelujočih šol. V programu je sodelovala naša Orfova skupina pod mentorstvom Petre Škrlec.

Pripravili smo tudi razstavo pesmaric ljudskih pesmi. Pod mentorstvom Petre Škrlec učenci že nekaj časa zbirajo ljudske pesmi, jih prepevajo in oblikujejo pesmarico ljudskih pesmi. Te pesmarice smo z veseljem razstavili.

Še nekaj utrinkov:

Preživeli smo zanimiv in poučen dan.

Metka Beber