Svetovni dan voda, ki ga vsako leto obeležujemo 22. marca, poudarja pomen vode. Tema letošnjega svetovnega dneva voda je »Pospešimo spremembe«. Čista (pitna) voda ni samoumevna dobrina, je tudi del skrbno načrtovanega okvira predpisov in ukrepov, ki zagotavljajo varstvo voda. Kaj se zgodi, kadar čiste pitne vode ni, smo razmišljali na glas tudi v šoli, svoje izsledke pa smo zbrali in jih predstavili v obliki plakata za ogled vseh učencev naše šole.

Ključna dejstva tako obsegajo:
1.) 1,4 milijona ljudi na leto umre zaradi bolezni, povezanih z onesnaženo vodo, slabimi ali neobstoječimi sanitarijami ter slabo higieno, kar 74 milijonov ljudi pa bo posledice občutilo v kasnejših letih in zaradi njih prezgodaj umrlo.

2.) Danes kar četrtina ljudi (2 milijardi) po svetu nima varne pitne vode.

3.) Skoraj polovica svetovnega prebivalstva (3,6 milijarde ljudi) nima varnih sanitarij.

4.) 44 % odpadnih voda iz gospodinjstev na svetu ni varno očiščenih.

5.) Napovedi kažejo, da bodo svetovne potrebe po vodi do leta 2050, (kadar gre za črpanje vode) narasle za 55 odstotkov, zlasti zaradi naraščajočih potreb proizvodnje (povečanje za 400 odstotkov).