V četrtek, 20. 9. 2012, so imeli učenci od 1. do 5. r. naravoslovni dan – Spoznajmo zelišča. Učenci so obiskali zeliščarko ga. Danico Kolarič na Sv. Ani, ki jim je pokazala svoj zeliščni vrt in jih povabila v čarobno zemljanko na Anin čaj in metin sok. Učenci so veliko izvedeli o zeliščih, njihovi nepogrešljivosti v kulinariki in zdravjenju bolezni.

V šoli pa nas je o zeliščih podučila domačinka ga. Milica Škof, ki nam je prav tako pomagala pri izdelavi zeliščnih namazov in pri razstavi zelišč. Dan je bil pester, poln vonjav in okušanj ter izkustevenega učenja. Prav tako so učenci spoznali šolski vrtiček in si ogledali zelišča, ki rastejo pred vhodom šole.

V imenu šolskega koletiva bi se zahvalila zeliščarkama ga. Danici Kolarič in ga. Milici Škof za prijaznost in pomoč pri izvedbi dneva, prav tako aktivu kmečkih žena Sveta Trojica za domač kruh ter ga. Bela za domačo skuto, sir, kislo smetano in kajmak.

Več slik …

pomanjšana