slavnostna_akademija_030_mala

V tem šolskem letu smo praznovali 225-letnico šolstva in 140-letnico šolske zgradbe pri Sveti Trojici. V ta namen smo pripravili slavnostno akademijo, ki je bila v četrtek, 16. 6. 2011 ob 19. uri v športni dvorani pri Sveti Trojici. Tukaj si lahko ogledate nekaj utrinkov iz prireditve.

Na ta svečani dogodek smo povabili pomembne goste in krajane ter jih navdušili z malce drugačno obeležitvijo dogodka. Vrnili smo se v preteklost in v domačem narečju prikazali povprečno kmečko družino, ki se je spopadala z dejstvom, da morajo otroci doma delati, a hkrati hoditi v šolo, kar ni bilo lahko. Občinstvo se je od srca nasmejalo in uživalo ob nastopu učencev OŠ Sveta Trojica.
Po prireditvi pa nas je v jedilnici šole še pričakala razstava izdelkov učencev in fotografij iz preteklosti naše šole.

Marta Jemenšek
prof. razrednega pouka