Znani so rezultati natečaja ”Kemija je zabavna,” ki ga je priredila družba Mikro Polo. Sodelovalo je skupno 140 učencev iz 42  slovenskih osnovnih šol, ki je v 140 dneh ustvarilo 210 sličic kemijskih elementov.

Sodelovali so tudi učenci naše šole iz 7., 8., in 9. razreda, nekaj učencev iz naše šole pa si je pridobilo nagrado in sicer majčko I LOVE LAB s posredovanjem slik, opisov in informacij elementov živega srebra, cinka, bakra, tehnecija, vanadija in majtnerija. Učencem Veroniki Kukovec, Maju Gunglu, Mihi Novak, Tjaši Divjak, Jani Belovič in Tadeji Čeh od srca čestitamo, ostalim pa se zahvaljujemo za sodelovanje!

V spodnjem kolažu nagrajenih slik pa je sliko morskega psa in živega srebra, ki se nahaja in kopiči v morskih organizmih posredovala prav naša Veronika Kukovec, sliko fosforja, ki ga v vsakdanjem življenju najdemo na glavici vžigalice, pa je delo naše Adriane Anžel!

Kemija je zabavna