Učenci mediatorji v tem šolskem letu vodijo projekt S prijaznostjo do nasmehov, ki temelji na širjenju prijaznosti in srčnosti do drugih. Projekt poteka v obliki mesečnih izzivov, ki jih uresničujejo učenci in z dobrimi dejanji in besedami širijo prijaznost in pozornost do drugih v šoli, doma, ali kjerkoli drugje. Vsak mesec učence čakajo 3 izzivi, ki so objavljeni na plakatu v jedilnici. Ko učenec posamezen izziv opravi, to dokaže s pobarvanim srčkom na plakatu, lahko pa ga tudi opiše na lističu. V mesecu oktobru smo zbrali 321 srčkov, kar pomeni, da smo osrečili in razveselili najmanj toliko prijateljev, sošolcev in  družinskih članov. To je zares odlično.

Ta mesec pa se lahko učenci izkažejo z izdelavo kamenčka prijaznosti, pisanjem pisma prijatelju ali s prijazno zahvalo in pohvalo kuharici.

Želimo si, da skozi projekt ustvarimo čim več nasmehov ter širimo in razvijamo srčnost do drugih.

Srečen moraš biti, da lahko osrečiš drugega, in le če osrečuješ, boš ostal srečen.  (Maurice Maeterlinck)

Mentorica vrstniških mediatorjev: Natalija Novak