Čebelarska zveza Slovenije s partnerjema Zavodom za gozdove Slovenije in Semenarno Ljubljana je vsem slovenskim šolam podarila sadiko lipe in semena sončnic. Na OŠ Sveta Trojica smo se s sodelovanjem občine odločili, da lipo posadimo v na nov pripravljen lipov drevored ob parkirišču pri pokopališču. To smo naredili skupaj z učenci 2. razreda. Pri sajenju nam je pomagal g. Jernej Rajh pod budnim očesom g. Jožeta Žela. Učenci so spoznali pripomočke za sajenje, kako se pripravi mešanica zemlje, izkoplje luknja in posadi lipa. Učenci so bili zelo navdušeni in dogovorili smo se, da bomo lipo opazovali skozi vse letne čase in spremljali njeno rast.

Fotografije …

V imenu koordinatoric ekošole bi se rada zahvalila predstavnikom občine, Čebelarski zvezi in vsem, ki kakorkoli prispevate k ohranitvi avtohtonih vrst rastlin v našem kraju.

Zapisala: Marta Jemenšek