Zaskrbljeni in zgroženi vsak dan poslušamo pretresljive novice o vojni v Ukrajini, ki je terjala že veliko življenj, še več ljudi je ostalo brez doma, pesti jih lakota, nimajo osnovnih življenjskih potrebščin…

Čeprav sami živimo v miru in blaginji, se nas tragedija soljudi dotakne in nas prizadene, zato se vedno več organizacij in tudi posameznikov odloča, da pomagajo žrtvam vojne na različne možne načine.

In tudi mi smo se odločili, da bomo na šoli izvedli dobrodelno akcijo zbiranja pomoči za žrtve vojne v Ukrajini pod sloganom Pomagaj s srcem. Povezali smo se z občinskima organizacijama Civilne zaščite in Rdečega križa, kjer so nam zagotovili podporo v logističnem smislu (da zbrano pomoč prevzamejo in odpeljejo).

Obveščamo vas, da bo akcija potekala od srede, 13.4.2022 do petka, 15.4.2022.

Izdelke bodo učenci odlagali v jedilnici šole.

Po posvetu s predsednikom občinske organizacije RK, g. Jožetom Časarjem, vas prosimo, da se osredotočite na naslednje artikle:

1. HIGIENSKI PRIPOMOČKI
  2. KOMPLETI PRVE POMOČI, MATERIAL ZA PRVO POMOČ
  3. IPREHRANSKI ZDELKI (Z DALJŠIM ROKOM TRAJANJA ALI VSAJ POL LETA PRED IZTEKOM ROKA UPORABE)

Verjamem, da vaša srčnost ne pozna meja.

Koordinatorici akcije:

Lilijana Kurnik, mentorica Skupnosti učencev šole