Tretješolci smo v četrtek, 18. maja obiskali domačijo našega sošolca Gabrijela Gungla v Zg. Porčiču. Ob prihodu sta nas prijazno sprejela gospa in gospod Gungl ter nas na terasi nad ribnikom pogostila s sokom in rogljički. Ko smo se okrepčali, nas je g. Gungl popeljal po njihovi domačiji. Najprej smo se sprehodili ob ribniku, kjer smo lahko občudovali cvetoče lokvanje. Potem smo se podali na vrt. Že na prvi pogled smo ugotovili, da se njihov vrt razlikuje od vrtov, ki smo jih navajeni. Gospod Gungl nam je pojasnil, da njihova zelenjava za rast ne potrebuje prsti, ampak le vodo, pomešano s konjskim gnojem. Nedaleč stran od vrta smo v ogradi zagledali dva konja, ki smo ju lahko tudi pobožali. Zanimiva pa je bila tudi Gabrijelova kozica, ki nas je ves čas spremljala kot majhen kužek in se nam dobrikala.
Družini Gungl se še enkrat zahvaljujemo za njihovo povabilo, saj smo na njihovi domačiji preživeli lep dopoldan in si tako popestrili nas šolski vsakdan.
Fotografski utrinki z našega obiska…