anka-m-nar-dan1

Več fotografij

V naš razred smo povabili babice in dedke, kajti želeli smo, da nam iz lastnih izkušenj povedo, kako so nekoč živeli. Povabilu so se odzvale babice, ki so nam pripovedovale o zelo zanimivih dogodivščinah v šoli, o njihovih igračah, o hrani, ki so jo takrat rade jedle, o gospodinjskih opravilih ter nam pripovedovale zgodbe iz svojega otroštva. Nastala je tudi zbirka starih predmetov in fotografij.

Urici skupnega druženja sta hitro in prijetno minili, učenci pa so izvedeli veliko stvari o življenju nekoč. Obiska smo bili vsi zelo veseli.

Po  končanem obisku smo se lotili luščenja koruze in pisanja na tablice, kot so to počeli nekoč. Svoje znanje smo nadgradili še v računalniški učilnici ob e-gradivu Bilo je nekoč

Simona Dreu in Anka Leopold