Spoštovani!

Seznanjam vas, da je Vlada Republike Slovenije na seji 5. 11. 2021 sprejela Odlok o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo COVID-19. Odlok začne veljati 8. novembra 2021. Iz odloka sledi, da od 8. 11. 2021 dalje vsi učenci osnovne šole od 1. do 9. razreda  ves čas (tudi med poukom)  uporabljajo zaščitne kirurške maske ali maske tipa FFP2 (v nadaljevanju zaščitna maska). Zaščitna maska  je obvezna pri gibanju in zadrževanju v vseh  prostorih šole. Niso več dovoljene zaščitne maske iz blaga.

Uporaba zaščitne maske pri izvajanju vzgojno-izobraževalne dejavnosti ni obvezna za:
a) otroke do dopolnjenega 6. leta starosti,
b) vzgojitelje predšolskih otrok in vzgojitelje predšolskih otrok – pomočnike vzgojitelja pri opravljanju neposrednega dela z otroki,
c) učence pri pouku športa in športne vzgoje,
d) ob upoštevanju pogoja PCT v šolski jedilnici.

Darko Škerget

ravnatelj